Що таке Зелена карта?


«Зелена карта» – це обов'язковий вид страхування для всіх водіїв, які виїжджають за кордон автомобілем. Зелена карта працює на території країн-учасниць міжнародної системи «Зелена карта» Green Card (всього 48 країн).


Ліміти відповідальності за «Зеленою картою» встановлені відповідно до законодавства тієї країни, в якій було скоєно ДТП.


"Зелена карта" на автомобіль, мотоцикл або автобус буває 2 типів - для країн СНД, Європи.

Зелена карта діє на території країн - Європи та СНГ

ЕвропаЗелена карта діє на території країн – СНГ (Азербайджан, Білорусь, Молдова, Росія)

СНГ

Для чого потрібна Зелена карта?


Якщо говорити зрозумілою мовою, "Зелена карта" захищає всіх тих, кому водій може зашкодити (їм буде виплачено компенсацію, передбачену місцевими законами). При цьому "Зелена карта" захищає самого водія і йому не доведеться самостійно оплачувати збитки, які він може заподіяти закордоном.

Як дізнатися, що Договір Зелена карта внесено до бази МТСБУ?


Оформлення полісу Зелена карта проводиться виключно через онлайн систему ЦБД МТСБУ та Green-card Online. Усі поліси Зеленої карти оформляються виключно на бланках суворої звітності з нанесенням спеціального QR коду та присвоєнням 5-значного перевірочного коду та автоматичним внесенням інформації до центральної бази даних Моторного (транспортного) страхового бюро України (ЦБД МТСБУ). 

Які країни входять до Зеленої карти та які ліміти покриття?


З 2016 року до системи входить 48 країн. В Азербайджані Зелена карта розпочала роботу з 1 січня 2016 року. У перспективі планується вступ до системи Greencard ще кілька країн колишнього CCCР, таких як: Казахстан, Вірменія, Грузія). Ліміти покриття Зеленої карти обумовлені Лімітами тієї країни, де ви перебуваєте.